2025 m. gegužės 05 d.
Kauno klinikų nuotr.
Kauno klinikų nuotr.

Kauno klinikose šiandien oficialiai atidarytas aukščiausius standartus atitinkantis naujas Vaikų reabilitacijos klinikos pastatas, skirtas judėjimo ir raidos sutrikimų turintiems vaikams. Klinikoje įrengti inovatyviausi mokslo įrodymais grįsta medicinos technika: robotizuoti eisenos treniruokliai, interaktyvūs robotai, skirti rankų motorikos atkūrimui, pradėta taikyti kompiuterinė 3D judesio analizė, įrengtas sensorinis kambarys bei terapinė virtuvė. Naujausia įranga leis efektyviau padėti vaikams, susiduriantiems su galvos smegenų traumomis, insultu, cerebriniu paralyžiumi, turintiems lėtinius judėjimo sutrikimus, lūžius ar parinkti pacientui geriausią gydymą, planuojant ortopedines, neurochirurgines ir kitas operacijas.

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, atidarydamas naująją Vaikų reabilitacijos kliniką, pabrėžė jos strateginę svarbą: „Motinos ir vaiko sveikatos stiprinimas – vienas iš pagrindinių Kauno klinikų veiklos ir plėtros prioritetų. Modernios vaikų reabilitacijos poreikis kilo todėl, kad Kauno klinikose sukoncentruotos svarbiausios vaikų medicinos sritys – nuo neonatologijos iki neurochirurgijos ir ortopedijos traumatologijos, tad reikėjo sudaryti sąlygas reabilitaciją mažiesiems pacientams pradėti iškart, kol jie dar gydomi ligoninėje, lygiai taip pat kaip ir suaugusiesiems. Naujajame padalinyje įdiegėme pažangiausias mokslo įrodymais grįstas vaikų reabilitacijos technologijas, todėl dabar galime užtikrinti aukščiausio lygio reabilitacijos paslaugas, prilygstančias geriausioms pasaulio klinikoms“, – atidarymo metu kalbėjo prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Sveikinimo žodį tarusi sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė džiaugėsi, kad šios Vaikų reabilitacijos klinikos atidarymas atitinka Vyriausybės programos tikslus užtikrinti vienodą vaikų sveikatos priežiūros ir raidos paslaugų kokybę šias paslaugas teikiančiose viešosiose įstaigose. „Labai svarbu sekti ir įdiegti naujausias technologijas, kurios atveria didesnes galimybes tiek dirbantiems specialistams, tiek ir reabilituojamiems mažiesiems pacientams. Linkiu, kad kuo daugiau pacientų po reabilitacijos šioje klinikoje galėtų pasidžiaugti pagerėjusia gyvenimo kokybe, suteikta profesionalia pagalba“, – sakė Sveikatos apsaugos ministrė.

LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis teigia, kad tai – dar vienas reikšmingas žingsnis universitetinės medicinos pažangoje. „Šioje klinikoje naudojamos technologijos sudarys sąlygas ne tik pagrįsti gydymo metodikas mokslo įrodymais, bet ir toliau jas tobulinti bei kurti naujas. Ši įranga taps puikia baze būsimųjų gydytojų rengimui“,  – pabrėžė prof. R. Benetis.

Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis pažymi, kad šiandien Kauno sveikatos srityje žengtas dar vienas svarbus žingsnis. „Vaikų reabilitacijos klinikoje įdiegtos pažangios technologijos ir medikų rūpestis padės tūkstančiams šeimų, susiduriančių su vaikų judėjimo ir raidos sunkumais. Dėkoju visai Kauno klinikų komandai už jų atsidavimą ir profesionalumą. Kryptingos miesto ir Kauno klinikų investicijos į sveikatos infrastruktūrą – naujus ligoninių, poliklinikų, slaugos objektus – leidžia naudoti pažangiausius gydymo metodus bei užtikrinti aukščiausio lygio paslaugas. Tokie projektai keičia gyvenimus. Medikams tai moderni darbo aplinka ir profesinio tobulėjimo galimybės, o pacientams – koordinuota ir savalaikė profesionalų pagalba“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno klinikų Vaikų reabilitacijos klinikos vadovė doc. Indrė Bakanienė teigė, kad naujoji klinika atvers dar platesnes gydymo ir diagnozavimo galimybes visos Lietuvos pacientams. „Pagrindinės mūsų klinikos veiklos kryptys – vaikų, turinčių judėjimo negalią, reabilitacija bei glaudus bendradarbiavimas su kitais Kauno klinikų padaliniais. Neseniai pradėjome per anksti gimusių naujagimių stebėsenos programą: jeigu anksčiau juos prižiūrėjo tik neonatologai, dabar prie komandos prisijungė ir mūsų specialistai, siekiant laiku atpažinti galimus raidos sutrikimus. Taip pat dirbame kartu su ortopedais traumatologais ir neurochirurgais gydydami eisenos sutrikimus. Maitinimo sutrikimų srityje veikia daugiadalykė reabilitacijos specialistų grupė, glaudžiai bendradarbiaujanti su vaikų gastroenterologais, otorinolaringologais, vaikų chirurgais ir kitais kolegomis. Kiekvienam pacientui taikome individualų požiūrį ir parenkame tinkamiausius gydymo metodus“, – sako doc. Indrė Bakanienė.

Pasak docentės, vis daugiau vaikų susiduria su įvairiais raidos sunkumais, todėl auga ir reabilitacijos bei raidos paslaugų įvairovė bei poreikis. Kauno regione kas dešimtam mažyliui reikalinga ankstyvoji reabilitacija. „Nors gimstamumas mūsų šalyje mažėja, tačiau vaikų, kuriems nustatomi specialieji poreikiai, daugėja. Tai yra siejama su vėlyvesniu moterų gimdymo amžiumi, gerėjančiu per anksti gimusių naujagimių išgyvenamumu, kuriems augant neretai išryškėja įvairūs psichinės ar fizinės raidos sutrikimai. Mūsų klinikos specialistų komanda ir moderni aparatūra padeda šeimoms įveikti juos užklupusius sunkumus, pagerinti gyvenimo kokybę“, –  pasakoja doc. Indrė Bakanienė. Ji priduria, kad į šią reabilitacijos kliniką atvyksta vaikai iš visos Lietuvos ar kitose šalyse gyvenantys mūsų tautiečiai.

Vyskupas augziliaras Saulius Bužauskas palaimino naująją Vaikų reabilitacijos kliniką, mažiesiems pacientams ir jų artimiesiems linkėjo stiprybės, vilties bei tikėjimo. 

Naujasis pastatas ir jame sumontuota moderni įranga finansuoti Kauno klinikų bei Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra projekto vertė siekia 7,9 mln. Eur. 6,4 mln. Eur skirta statyboms, o 1,5 mln. Eur. – moderniai vaikų reabilitacijos įrangai. Europos Sąjungos parama sudarė 2,9 mln. Eur. Likusią projekto sumą padengė pačios Kauno klinikos, taip užtikrindamos reikšmingą proveržį vaikų reabilitacijos paslaugų plėtrai ir kokybės gerinimui.

Per metus naujojo pastato stacionare galima gydyti apie 300 vaikų, o ambulatorines ir dienos stacionaro paslaugas suteikti dar iki 3 000 mažųjų pacientų.


Kauno klinikų informacija